Vyberte stránku

ONLINE KURZ PRO NEMOCNÉ RAKOVINOU PROSTATY, JEJICH PARTNERKY A BLÍZKÉ

prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Přednosta Urologické kliniky FN Motol, Praha 5

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D.

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D.

Primář Onkologického a radioterapeutického oddělení FN Plzeň
as. MUDr. Michaela Matoušková

as. MUDr. Michaela Matoušková

UROCENTRUM, Praha 2

MUDr. Jana Katolická, Ph.D.

MUDr. Jana Katolická, Ph.D.

Primářka Onkologicko-chirurgického oddělení FN u sv. Anny, Brno
MUDr. Petra Holečková, MBA

MUDr. Petra Holečková, MBA

Zástupkyně primáře Ústavu radiační onkologie Nemocnice Na Bulovce

doc. PhDr. Laura Janáčková, CSc.

doc. PhDr. Laura Janáčková, CSc.

Sexuologický ústav VFN v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

MUDr. Jana Katolická, Ph.D.

MUDr. Jana Katolická, Ph.D.

Primářka Onkologicko-chirurgického oddělení FN u sv. Anny, Brno
prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Přednosta Urologické kliniky FN Motol, Praha 5

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D.

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D.

Primář Onkologického a radioterapeutického oddělení FN Plzeň
MUDr. Petra Holečková, MBA

MUDr. Petra Holečková, MBA

Zástupkyně primáře Ústavu radiační onkologie Nemocnice Na Bulovce

as. MUDr. Michaela Matoušková

as. MUDr. Michaela Matoušková

UROCENTRUM, Praha 2

doc. PhDr. Laura Janáčková, CSc.

doc. PhDr. Laura Janáčková, CSc.

Sexuologický ústav VFN v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Vážení návštěvníci,

nejspíše jste tu proto, že jste Vy nebo někdo z Vašich blízkých onemocněli rakovinou prostaty. Pokud je tomu tak, pak jste tu správně. Diagnóza tohoto typu většinou otřese nejen pacientem, ale i jeho okolím. První informace o léčbě se dozvíte od Vašeho lékaře ale právě internet bývá často místem, kam se všichni opakovaně vrací najít znalosti a především naději.

 • Vás připravili na důležitá rozhodnutí, která Vás během léčby čekají. Budete rozumět jak nemoci a jejím slabinám, tak léčbě a lékařům, kteří s Vámi budou hovořit.
 • Vám z psychického hlediska takzvaně „vrátili půdu pod nohama“. Tuto nemoc léčíme již desítky let, nebojíme se jí a umíme jí čelit.

Tento web je pro všechny a zdarma

Povězme si, jak vlastně tento web funguje a jakým způsobem budeme spolupracovat. Především je důležité zmínit, že za tímto projektem nestojí jedna konkrétní klinika, kterou by bylo možné navštívit. Naši lékaři pochází z různých zdravotnických zařízení. ONKO Prostaty je webový projekt.

Budeme s Vámi hovořit především pomocí videí a všichni jsme se snažili, aby byla tato videa pro každého srozumitelná jak obsahově, tak slovníkem. Ano, mluvíme o takzvané „doktorštině“, která není vždy pacientům příjemná a ne všichni jí rozumí. Někdy nám to možná trochu uteklo, ale výsledek je, myslím, skvělý.

Začněte zde

Myslím, že vše podstatné jsme si již řekli, takže nezbývá, než pustit se do práce. V této chvíli máme pro Vás připravenu první sérii videí. K úvodnímu se dostanete kliknutím na na oranžové tlačítko dole.

Vložte, prosím, Vaši emailovou adresu, potvrďte souhlas se zásadami na ochranu osobních údajů kliknutím na políčko a odešlete formulář kliknutím na tlačítko „Přihlásit se“.

S Vaší údaji budeme nakládat dle zákona a požadavků GDPR. Více informací o ochraně Vašeho soukromí naleznete v zásadách na ochranu osobních údajů.

Pod každým videem naleznete tlačítko pro přechod na další video, takže se určitě neztratíte. Vše jde postupně, krok za krokem a všude Vás budeme provádět.

Držíme palce,
tým lékařů ONKO Prostaty

Jan Markvart

Tak to co jste mi dnes poslali k radioterapii bylo pro mne, řečeno slovy Hurvínka „bašťajzna“! Již jsem klidnější neboť informace získané z videa mně výborně posloužily k přípravě na to co mne čeká za pár dní… Děkuji!

Josef Horák

Samotné brouzdání po těchto stránkách je terapie. Jsem po radikální prostatektomii a cítím se naprosto skvěle. Problémy s funkcemi s operací spojené se týden od týdnu lepší a i zásluhou Vašich stránek jsem duševně ve výborné pohodě. Díky.

Ing. Josef Slíva

Obdivuji Vaši obětavost směrovanou k osvětě pacientů, kteří „tonou v nevědomosti“ , případně mají kusé a mnohdy neobjektivní a nesprávné informace. Vaše vyčerpávající informace jsou úžasnou psychoterapií pro všechny postižené problémy s prostatou.

Jirkas

Zatím jsem se dostal do druhé lekce třetí část a musím se přiznat, že jsem si spoustu starostí a hlavně dezinformací připouštěl naprosto zbytečně. Díky! Díky Vám!

nemecmilda

Kdyby tyto stránky byly již před třemi lety, kdy mi zjistili rakovinu prostaty, tak bych byl v obraze a mnohem klidnější. Děláte pro všechny „spolubojovníky“ skvělou práci. Velké díky. Miloš 57 let.

Frantisek Sustek

Všechno úplné nádherně a podrobně vysvětleno, škoda že jsem to neměl možnost shlédnout před 2 lety kdy jsem podstoupil RAPE. Možná mohlo být všechno jinak, ale i tak vám moc děkuji, myslím že by tyto informace uvítala spousta mužů, kdyby věděli o tomto webu. Děkuji.

Nové komentáře

 • ONKO k Témata z Vašich komentářů 4Děkujeme a držíme palce!
 • karel k Témata z Vašich komentářů 4Děkuji ONKO Prostatě za tuto relaci,mám po sledování PRIAS na uro klinice před sebou hormonální léčbu a v dubnu ozařování,velmi nám,pacientum pomáháte a sklidnujete nás
 • ONKO k Výživa – část 3Děkujeme za zprávu a držíme palce.
 • Anonym k Výživa – část 3Moc děkujeme , vaše informace nám moc pomohou , jsme před radioterapii ,tak jsem pochopila co nás čeká . Musím si to poslechnou všechno , ale mám ještě obavy.
 • Josef k Psychologie – část 3Dobrý den, videa a informace z nich jsou velmi zajímavé pro pochopení celé problematiky onemocnění a samotné léčby. Moc děkuji autorům za tento "počin". S pozdravem JM.
 • Karel k Radioterapie – část 3Velmi srozumitelné a přínosné. Děkuji za všechna videa a hlavně z fungující léčbu.
 • Anonym k Psychologie pro partnerku a okolí – část 2Dobré odpoledne, u nás to neví ani děti - jen já. Nevím, co je lepší. Mám pocit, že jsem jak na kolotoči - jednou v pohodě, podruhé se mi ani nechce vstát z postele. Snažím se před manželem být optimi...
 • ONKO k Prostata a rakovina – část 16Děkujeme za zprávu a přejeme také mnoho zdraví a štěstí.
 • Anonym k Prostata a rakovina – část 16Mluvíte mi ze srdce. Pevné zdraví a silné nervy.
 • Anonym k Prostata a rakovina – část 14Dobrý den, jsem rád za tyto informace- čeká mě rozhodnutí , k jaké léčbě se přikloním - mám nález nízko rizikový. Psa je nižší než při zjištění diagnózy. Děkuji za videa a lidský přístup. Josef
 • Míša k Operace – část 1Dobrý den, i přes včasnou prevenci a díky ní snad včas objeveným adenokarcinomem s Gleason 8 a s blížícím se termínem manželovy RAPE se snažím získat co nejvíce informací, abych jemu i nám toto nelehk...
 • wlk k Prostata a rakovina – část 13Obrovský dík za Vaše informace, které předkládáte ve Vašem projektu a které pomohou s lepší orientaci v onemocnění všem pacientům. Takový objem informací naráz nemůže kvůli časové náročnosti poskytnou...
 • Pavel k Operace – část 3Dobrý den, děkuji za poučná videa, velká škoda když odcházíte z biopsie, nedostanete odkaz na tyto stránky ONKO Prostaty
 • Lenka k Výživa – část 4Je skvele,ze existuje takovyto zdroj informaci.moc diky
 • Zdeněk k Operace – část 4Moc děkuji za perfektní provedení celou problematikou. 2 měsíce jsem byl v nervozitě z jasně vyssiho PSA po 10 letech sledování a plánované biopsie. Vyhledal jsem si fůzni perineálni biopsii v Uroklin...
 • Anonym k Psychologie pro partnerku a okolí – část 4Děkuji za poučné a hlavně srozumitelné informace.
 • Mirek k Výživa – část 12Děkuji za vytvoření a zpřístupnění jedinečného zdroje informací. Z mého pohledu srozumitelných, úplných a hlavně potřebných pro člověka, který se dostal do složité životní situace, ve které se neumí o...
 • ONKO k Témata z Vašich komentářů 10Dobrý den, pane Petře. Děkujeme za komentář a ocenění. Konkrétní produkty však na našem webu nezveřejňujeme a nebudeme ani v budoucnosti. Je to naše zásada - bez produktů a bez reklam. Pěkný den.
 • nárůst PSA po 14. letech k Témata z Vašich komentářů 10Dobrý den. Konečně jsem se dozvěděl, po čem jsem delší dobu pátral. Paní primářka Katolická v tomto videu přesně popsala můj problém, který začal vznikat po cca 14. letech od RAPE. Je jenom škoda, že ...
 • ONKO k Psychologie pro partnerku a okolí – část 2Dobrý den, pane Jirko, děkujeme za krásný komentář a podněty. Brzy budeme točit další videa, tak Vámi zmíněná témata využijeme. Držíme palce.
 • Jirka Ph k Psychologie pro partnerku a okolí – část 2Řekl bych, že vaše videa jsou velmi dobrá a taky potřebná. Dík za ně. Jdu za několik týdnů na radikální prostatectomii laparosticky. Přežil jsem svého tátu(70), který měl rakovinu téměř všude, o pět l...
 • Miky k Psychologie pro partnerku a okolí – část 2Moc děkuji za videa, trochu mi v tom děsu pomáhají, manžel je na začátku ozařování. Díky.
 • Miky k Psychologie – část 6Děkuji za videa, manžel od 27.7 začíná radioterapii, jsem ráda, že nám to někdo dobře vysvětlí . Děkuji.
 • Pacient k Témata z Vašich komentářů 14Opět jste mi klídek do duši vlili a za to Vám moc děkuji.
 • Uznání k Psychologie pro partnerku a okolí – část 4Život je boj, a kdo bojuje zvítězí. Uvařil jsem ženě výbornou večeři…její reakce… bylo to vynikající, ještě se naučíš uklízet a nakoupit a jsi poloviční vítěz!
 • ONKO k Psychologie pro partnerku a okolí – část 2Dobrý den, děkujeme za komentář a držíme palce :).
 • ONKO k Psychologie pro partnerku a okolí – část 2V každé fázi léčení nalézám odpovědi na vzniklé problémy aniž bych musel otázky vymýšlet a to je velký přínos této aplikace.
 • Bivoj k Výživa – část 9Mám za sebou 12 leté výročí od oznámení, od operace a od počátku soužití s příslušenstvím života jménem rakovina prostaty. Je pravda že život nekončí jen si víc uvědomuji, že není nekonečný. A je prav...
 • ONKO k Prostata a rakovina – část 7Držíme palce...
 • Anonym k Prostata a rakovina – část 7Zatím jsem prodělal biopsii. Výsledek ještě neznám. Informují se tedy o všem co by mohlo následovat. Tímto dėkuji za Vaše stránky.