Vyberte stránku
Obecná pravidla, týkající se stravování při onemocnění karcinomem prostaty, jsou předmětem následujícího videa. Podívejte se, prosím.

Toto video patří do úvodní, nulté lekce. V dalších lekcích se ve svých videích paní zástupkyně primáře, MUDr. Petra Holečková, MBA. zabývá, kromě jiného, následujícími tématy:

 • V prvním videu se Vám představí radiační a klinická onkoložka, paní doktorka Petra Holečková, MBA, která se poslední léta věnuje výživě onkologických pacientů. Poví nám, proč je správná výživa během onkologického onemocnění a léčby důležitá.
 • O výživě onkologického pacienta koluje celá řada nepravdivých mýtů. Jaké to jsou a jaký je ten nejnebezpečnější?
 • Je možné stravou ovlivnit vznik karcinomu neboli rakoviny prostaty? Jaká jsou v tomto ohledu doporučení?
 • Jaké stravovací zásady platí zejména, pokud podstupujete chemoterapii?
 • Je možné omezit návaly horka, tloustnutí a jiné vedlejší účinky u hormonální léčby stravou?
 • Častým tématem alternativní léčby karcinomu dnes bývá vysokodávkovaný vitamín C. Jak je to s ním ve skutečnosti?
 • Doplňky stravy, takzvaná “pitíčka” neboli sippingy.
 • Pokud máte nasazenu takzvanou hormonální léčbu, může se stát, že začnete přibírat na váze. Jaké to přináší případné komplikace a jak se jim vyhýbat.
 • Jak je to s preparáty, které slibují, že vyléčí Vaše kostní metastázy?
 • Během léčby radioterapií se můžete setkat s některými vedlejšími účinky, jako je například průjem. Jaká jsou v tomto případě doporučení.
 • Jaká strava je vhodná při přípravě na operaci a jaká jsou v této situaci další doporučení?

Video spustíte jednoduše tak, že na ně kliknete.

Video na této stránce je k dispozici pouze registrovaným uživatelům. Pro zobrazení videa se, prosím, přihlašte. Vložte svou emailovou adresu do políčka dole a odešlete kliknutím na tlačítko “PŘIHLÁSIT SE.” Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, KLIKNĚTE SEM. Aktuálně je registrace otevřena a je zdarma.
Video na této stránce se nezobrazuje, jelikož ještě není připravené. Počkejte, prosím, na emailovou zprávu, ve které Vás ke sledování videa pozveme. Budete to již velmi brzy. Děkujeme za trpělivost.
Vaši emailovou adresu jsme v databázi registrovaných uživatelů nenašli. Možná došlo k překlepu nebo jste zadali nesprávnou adresu. Zkuste to, prosím, znovu. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, KLIKNĚTE SEM. Aktuálně je registrace otevřena a je zdarma.

Video na této stránce se nezobrazuje, jelikož je k dispozici pouze registrovaným uživatelům. Vaše registrace ještě není dokončena. Klikněte, prosím, na odkaz, který jsme Vám poslali emailem.

Po shlédnutí videa běžte na další, které je pro Vás připravené zde:

Další videoPo shlédnutí videa běžte na další, které je pro Vás připravené zde:

 

Napište nám

Děkujeme za otázky a komentáře, které nám píšete dolů, pod články. Všechny čteme, i když bohužel na některé ne vždy stihneme reagovat.

Všechny komentáře podléhají před zobrazením na stránkách schválení moderátorem. V komentáři nepoužívejte, prosím, osobní údaje. Jako jméno zvolte přezdívku nebo políčko nevyplňujte. Komentáře s osobními údaji nebudou schváleny a budou neprodleně ze systému smazány. Chráníme tím Vaše soukromí, děkujeme za pochopení.

Formulář pro vkládání komentářů se zobrazuje pouze přihlášeným návštěvníkům. Přihlásit se můžete na této stránce: klikněte sem.