Menu

Finanční Noviny
Web ONKO Prostaty zhlédlo přes 100.000 lidí, rakoviny přibývá
3. února 2016
Odkaz: http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/pocitace/zpravy/web-onko-prostaty-zhledlo-pres-100-000-lidi-rakoviny-pribyva/1310754?utm_source=rss&utm_medium=feed

 


financni-novinyPřes 100.000 lidí vyhledalo za dva roky informaci či radu na online klinice ONKO Prostaty. Přední čeští odborníci zde srozumitelně přibližují průběh léčby. Web také nabízí pomoc pacientům i rodinám v nelehké životní situaci, ČTK manažerka projektu lékařka Marcela Koudelková. Rakovinu prostaty zjistili lékaři v letech 2009 až 2013 v průměru ročně u 6812 českých mužů, letos se očekává 7784 nových onemocnění.

Vlivem stárnutí populace i díky účinnějším metodám diagnostiky vzrostl počet odhalených případů za posledních pět let o více než třetinu. S nárůstem pacientů stoupá podle Koudelkové i poptávka po informacích, které by pacientům i rodinám pomohly zorientovat se v možnostech léčby.

„Je dobrou zprávou, že autorský tým složený z předních českých onkologů je pevně rozhodnut na portálu dále pracovat a průběžně jej rozšiřovat,“ uvedla Koudelková.

Web podle analýzy navštěvují nejen ti, kdo už zhoubným onemocněním prostaty trpí, ale i mladší ročníky, které si chtějí vyhledat informace o preventivních prohlídkách a způsobech odhalení nemoci. Okruhy témat se podle zájmu návštěvníků průběžně rozšiřují. Loni tak vznikla nová videa o podpoře léčby správnou výživou.

Informace na portálu zaštiťuje Česká urologická společnost, která sdružuje všechny urology v ČR. Ve videích vystupují odborníci z oboru onkologie a urologie. Koudelková dodala, že návštěvníci portálu dokázali vytvořit komunitu vzájemné podpory, která velmi přispívá k úspěchu léčby.

ONKO Prostaty (neboli Online Klinika pro Onkologii Prostaty) je společný projekt předních lékařů, pracujících v oboru léčby karcinomu prostaty. Web nepropaguje žádné konkrétní výrobky ani neobsahuje žádnou reklamu.

Provoz tohoto projektu je umožněn díky finanční podpoře společnosti Astellas Pharma s.r.o. Tato společnost, ani žádný jiný subjekt nemá vliv na obsah informací, prezentovaných lékaři na těchto stránkách.

Podporuje Astellas Pharma s.r.o.