Vyberte stránku

Senivia
Web ONKO Prostaty zhlédlo přes 100.000 lidí, rakoviny přibývá
4. února 2016
Odkaz: http://www.senivia.cz/clanek/web-onko-prostaty-zhledlo-pres-100000-lidi-rakoviny-pribyva/

 

seniviaPraha 4. února (ČTK) – Přes 100.000 lidí vyhledalo za dva roky informaci či radu na online klinice ONKO Prostaty. Přední čeští odborníci zde srozumitelně přibližují průběh léčby. Web také nabízí pomoc pacientům i rodinám v nelehké životní situaci, sdělila ČTK manažerka projektu lékařka Marcela Koudelková. Rakovinu prostaty zjistili lékaři v letech 2009 až 2013 v průměru ročně u 6812 českých mužů, letos se očekává 7784 nových onemocnění.

 

Vlivem stárnutí populace i díky účinnějším metodám diagnostiky vzrostl počet odhalených případů za posledních pět let o více než třetinu. S nárůstem pacientů stoupá podle Koudelkové i poptávka po informacích, které by pacientům i rodinám pomohly zorientovat se v možnostech léčby.

„Je dobrou zprávou, že autorský tým složený z předních českých onkologů je pevně rozhodnut na portálu dále pracovat a průběžně jej rozšiřovat,“ uvedla Koudelková.

Web podle analýzy navštěvují nejen ti, kdo už zhoubným onemocněním prostaty trpí, ale i mladší ročníky, které si chtějí vyhledat informace o preventivních prohlídkách a způsobech odhalení nemoci. Okruhy témat se podle zájmu návštěvníků průběžně rozšiřují. Loni tak vznikla nová videa o podpoře léčby správnou výživou.

Informace na portálu zaštiťuje Česká urologická společnost, která sdružuje všechny urology v ČR. Ve videích vystupují odborníci z oboru onkologie a urologie. Koudelková dodala, že návštěvníci portálu dokázali vytvořit komunitu vzájemné podpory, která velmi přispívá k úspěchu léčby.

Autor: nam jw